Apie Japoniją – per patyrimą „matcha“ arbatos ceremonijoje 2023-11-18 11:00 val

40

Aprašymas

Studijoje „Sakuros kelias“ 2023-11-18 11:00 val
Japoniškos „matcha“ (miltelių pavidalo) arbatos gėrimo ceremonija – pažink Japoniją per patyrimą!
„Matcha“ arbata pasaulyje nepelnytai užima tik apie 1 procentą arbatų rinkos.
O ji – maistas vaistas, besiskverbianti į įvairių pasaulio šalių virtuves ne be tik kaip ceremoninė arbata, bet ir kaip „Super Maistas“, maisto papildas.
Susitikimo metu ceremonmeisterė ne tik demonstruos ir pamokys, kaip bambukine šluotele susiplakti arbatą pačiam, bet ir papasakos apie matcha arbatos naudą sveikatai, neaplenkdama asmeninių patyrimų gyvenant japonų namuose ir mokantis Naroje „arbatos namuose“ pas mokytoją Okunishi san.
Kaip vyks ceremonija/susitikimas?
Sėdint ant bambukinių kilimėlių japonišku seiza stiliumi, galėsite stebėti, kaip ceremonmeisteris paruošia indus ir įrankius ceremonijai, subtiliai, simboliškai juos apvalydamas. Išgirsite pasakojimų apie arbatos ceremonijos ir kultūrinius ypatumus Japonijoje. Išgirsite, ar kalbamasi ceremonijoje ir tik kokiomis temomis.
Ceremonmeisteris kiekvieno ritualo metu pasidžiaugia susirinkusiais svečiais, pavaišina mažu saldumynu, pagiria japonišką arbatą ir primena apie žaliosios arbatos poveikį sveikatai.
Tada kiekvienam svečiui individualiai bambukine šluotele (chasen) ceremonmeisteris suplaka miltelių pavidalo macha rūšies arbatą specialiose keramikinėse pialose (chawan).
Svečias pamokomas, kaip japoniškai padėkoti už suplaktą arbatą, kaip paimti pialą, kaip sušliurpti arbatą trimis su puse gurkšnio.
Ceremonijos metu demonstruojamas ir puodelio išvalymas, paklausiama, ar buvo skanu ir pasiūloma pakartoti arbatos.
Kuo naudinga arbatos ceremonija mūsų psichinei sveikatai?
Japoniškos arbatos ceremonija sugrąžina dėmesį į ČIA IR DABAR, skatina dėkingumą ir nuolankų priėmimą, nuramina mintis.
Išvalo visus penkis pojūčius: per ceremonijoje naudojamų indų ir įrankių stebėjimą – regėjimą; per girdėjimą, kaip verda puodas karšto vandens ir čiurlena į pialą pilamas vanduo – klausą; per macha arbatos miltelių, o paskui pačios arbatos pauostymą – uoslę; per arbatos ragavimą ir jos gėrimą šliurpiant – skonį; per keramikinių pialų ir kitų indų lietimą – lytėjimą.
Ceremoniją veda japoniškos arbatos ceremonmeisterė Lietuvoje nuo 2008 m. Kristina Naruševičienė
Renginio trukmė apie 2-2,5 valandos.
Būtina registracija:
Kristina tel/sms +37060609449 arba Meta žinute „Sakuros kelias“,
×

Krepšelis