Kūrybinės dirbtuvės Litexpo parodoje

„Sakuros kelias“ dalyvauja parodoje VAIKŲ ŠALIS 2019 ir kviečia apsilankyti KŪRYBINĖSE DIRBTUVĖSE! Dirbtuvių metu vyks veiklas vaikams bei jų tėvams: MAKI SUŠI gamyba, japoniškos matcha arbatos ruošimo demonstracija su degustacija, taip pat įtraukiantis savęs ir vaiko pažinimo užsiėmimas „Nupiešk savo ligą ar emociją“. 

Parodos metu bus galima įsigyti “Sakuros kelias” DOVANŲ KUPONŲ ir taip pasiruošti unikaliomis dovanomis artėjančiam žiemos švenčių metui.

2019-11-22

  • MAKI SUŠI GAMYBA – dirbtuvių metu SAKUROS KELIAS supažindins su pagrindiniais ingredientais maki sušių gamybai, pamokys gudrybių, kad ne taip smarkiai prie rankų kibtų ryžiai, pristatys suši rūšis ir jų valgymo taisykles. Dirbtuvių metu suksime maki sušius su agurkais (japoniškai „kappa maki“ arba ‘kyuri maki“) ir jais vaišinsimės.

Nors parodoje Maki suši gamybos pamokėlėje išmoksime susukti tik agurkinį maki suši, “Sakuros kelias” kviečia nenusiminti ir pasinerti į pažinimo džiaugsmą užsakomosiose pamokėlėse. “Sakuros kelias” organizuoja gimtadienius vaikams ir suaugusiems, dalyvauja įmonių renginiuose, kuriuose pamoko visų sušių gaminimo subtilybių, taip, kai juos gamina Japonijoje namuose. Individuali suši gamybos ir suši valgymo pamoka su papasakojimais apie gyvenimą Japonijoje trunka iki 3 val.: išmokstama išvirti “tobulus” suši ryžius, kepamas japoniškas omletas, verdami “šiitake” grybai su labai japonišku prieskoniu “mirin”, daromi ne tik “maki” sušiai, bet ir “nigiri”. Taip pat visi jau žino “wasabi”, o ar yra girdėję apie “umeboshi”? Kas “TAI” yra ir ką su kuo valgyti, papasakos metus Japonijoje gyvenusi renginio vedėja.

2019-11-23

  • ĮTRAUKIANTIS SAVĘS IR VAIKO PAŽINIMO UŽSIĖMIMAS „NUPIEŠK SAVO LIGĄ AR EMOCIJĄ“ – tai emocijų ar pojūčių vaizdavimas popieriuje,  atsakant į užduotus klausimus kaip savipagalbos priemonė ieškant atsakymo, kokia gi tikroji vaiko ligos ar emocijos priežastis. Praktika skirta kaip savipagalbos priemonė kūrybingai transformuoti vaiko ligą be vaistų. Kūrybinių dirbtuvių metu SAKUROS KELIAS trumpai pristatys metodiką ir jos prasmę: kaip pasirinkti ką nupiešti (ligą, skausmą, emociją – pvz. pyktį, baimę). Vaikai ant lapo popieriaus su pasirinktomis priemonėmis nupieš tai, ką jiems tuo metu skauda, ar tai, ką pastaruoju metu išgyvena, ar tai, apie ką dažniausiai kalba ir tai tėvams kelia susirūpinimą.

Tėvams vaiko liga ar vaiko išgyvenimai sukelia labai daug nepatogumų – tai ir kaltės jausmas, ir nemalonūs pokalbiai su darbdaviu, ir suplanuotų susitikimų atšaukimas, ir darbų perplanavimas, registracija ir vizitai pas gydytojus. O kur dar spartus gyvenimo tempas keliantis nuolatinę nepasitenkinimo būseną, ir suirzę, dėmesio reikalaujantys vaikai? Tačiau ar gali taip būti, kad vaiko ligas ar būsenas iššaukia pačių tėvų vidinis pasaulis? Aišku, ūmiais ligos atvejais šis metodas  „Nupiešk savo ligą ar emociją“ nepadės. Tačiau labai dažnai tik prasidėjus vaiko negalavimams – šis metodas, išpiešiant ligą ar emociją – tai profilaktika, kad liga neįsisiūbuotų, arba metodas – kad liga greičiau pasitrauktų. O geriausia metodo nauda – tai kokybiškas laikas santykiui su vaiku ir vaiko emocinio intelekto didinimas.

Kūrybinių dirbtuvių „NUPIEŠK SAVO LIGĄ AR EMOCIJĄ“ vedėja šiam metodui kol kas neranda vieno apibrėžimo. Šis metodas “gimė” apjungus daugelį pačios kūrybinių dirbtuvių vedėjos išbandytų savęs pažinimo praktikų ir turimas žinias psichologijos srityje, kai sirgdavo jos pačios vaikai. Metodas  jungia kvantinę fiziką, dailės terapiją, konsteliacijų metodą, “dialogą su balsais”, “kūno balsai” metodą, bioenergetiką.

2019-11-24

  • JAPONIŠKOS MATCHA ARBATOS RUOŠIMO DEMONSTRACIJA SU DEGUSTACIJA – kūrybinių dirbtuvių erdvėje bus galima stebėti japoniškos arbatos matcha trumpą ceremoniją: kaip miltelių pavidalo arbata suplakama specialiose pialose bambukine šluotele. Dirbtuvių dalyviai sužinos apie matcha arbatos naudą sveikatai bei išgirs istorijų apie japoniškus arbatos namelius. Užsiregistravusiems dirbtuvių metu  bus galima paragauti arbatos, keli dalyviai galės pamėginti susiplakti arbatą patys, o taip pat turėsite galimybę apžiūrėti ceremonmeisterės kimono.

Taip pat ne kūrybinių dirbtuvių metu, parodoje bus sudaryta galimybė nusipirkti puodelį suplaktos japoniškos ceremonijoms skirtos aukštos klasės matcha arbatos ir ja pasimėgauti, puodelio kaina 5 eur.

×

Krepšelis