Ikebanos Meditacija- gėlių komponavimo japonišku stiliumi Moribanos kūrybinės dirbtuvės 2024-08-14 18:00 val

50

18:00 val Studijoje „Sakuros kelias“

Renginio vedančioji, kartą metuose Žolinių laikotarpiu organizuoja Ikebanos Meditaciją kartu su Ikebanos atmainos – Moribanos kūrybinėmis dirbtuvėmis.

Idėja autorinė, gimusi iš vedančiosios asmeninės patirties, sujungiant Japoniškai Lietuvišką bendrystę. Apjungtos įgytos žinios, mokantis Japonijoje Ikebanos meno Sogetsu mokykloje, bei lietuvišką Žolinių šventė, kai japoniškam gėlių komponavimo menui pasirenkami ir lietuviški žolynai.

Dažnai Ikebanos meno mokymose procese, mokytojas (sensei) pateikia besimokančiąjam jau mokytojo parinktus augalus be galimybės pasirinkti.

Ikebanos Meditacijos užsiėmime pateikiama tiek atvežtinių gėlių ir žalumynų, tiek vietinių: miškų ir pievų augalų. Tuomet Ikebanos kūrėjas, liesdamas augalus pirštų pagalvėlėmis, juos uostydamas ir jausdamas intuityviai, bei suvokdamas savo kūno reakcijos atsaką į augalą, mokosi stiprinti intuiciją, sukuria puokštę ne tik pagal Ikebanos taisykles, tačiau ir pagal savo vidinius pajutimus, taip sukomponuodamas fraktalinę savo vidinio pasaulio išraišką per augalų kompoziciją. Jei Ikebanos kūrėjas pageidauja, aptariamas psichologinis vidinio pasaulio aspektas.

Renginio trukmė – 2,5 val. Gėlės komponuojamos japoniškuose metaliniuose laikikliuose, vadinamuose KENZAN, ir japoniškose žemose keramikinėse vazose. Po renginio susikomponuotą puokštę, t.y. gėles, parsinešite papuošti savo namus. Medžiagos į kainą įskaičiuotos.

 

Ką išmoksite, sužinosite?
Renginio metu bus trumpai pristatyta ikebanos istorija, moribanos (viena iš ikebanos atmainų) komponavimo taisyklės, detaliai sužinosite Ikebanos formulyną (Sogetsu mokykla), t.y. kaip pagal vazos proporcijas pasiskaičiuoti augalų aukščius bei kokiais kampais formuoti puokštės kompoziciją, kad atitiktų ikebanos filosofiją: kai „Žemė, Žmogus ir Dangus“ harmonijoje.
Tada pereisime prie praktikos: bus išdalintos žemos vazos ir „kenzan“ laikikliai, praktiškai pasimatuosi augalus, atsižvelgiant į vazos dydį ir kartu komponuosime puokštes.
Po kūrybinių dirbtuvių, kūrybinių dirbtuvių dalyviai puokštę persikomponuos į europietiškas „oazes“ ir parsineš papuošti namus.

Aprašymas

Ikebanos – gėlių komponavimo japonišku stiliumi – kūrybinės dirbtuvės studijoje „Sakuros kelias“

Kaip mus rasti, detaliau nuorodoje: https://sakuroskelias.com/studija-sakuros-kelias/

Galimi ir dovanų kuponai.

Ikebanos – gėlių komponavimo dirbtuvėms pasirinkite sumą 50 eur ir Žinutės laukelyje parašykite sveikinimą: https://sakuroskelias.com/paslaugos/sakuros-kelias-dovanu-kuponas/

Nuo kovo 25 d. iki balandžio 7 d. :

Velykinė 10 proc NUOLAIDA (jau pritaikyta krepšeliui nurodytu laikotarpiu)

Galimi DOVANŲ KUPONAI. Ne tik gėlės, bet ir pats gėlių komponavimo menas gali būti PUIKI DOVANA!

×

Krepšelis