Visada smagu girdėti apie norus keliauti kartu į Japoniją! Ne tik keliauti, bet ir patirti, įkvepiant rudeninės gamtos!
Trumpai prisistatau: Esu Kristina Naruševičienė, 2006-2007 metais gyvenau Japonijoje ir studijavau Japonų kalbos ir kultūros programoje, skirtoje diplomatams ir viešojo administravimo specialistams. Iki šiol japonų kalbos nepamiršau. Ir nors ir nemoku jos tobulai, tačiau keliaujant po Japonijos atokesnes vietas, visgi japonų kalba būtina, kuri pravertė man ir šį 2023 m. rudenį lydint 10 asmenų grupę nuo Tokijo iki Beppu.
Grįžusi į Lietuvą po mokslų Japonijoje, daug metų šalia savo pagrindinio darbo, kaip hobi, vedžiau užsiėmimus ir kultūrines edukacijas japoniška tematika privačiuose ir verslo renginiuose, o nuo 2019 metų pradėjau privačią praktiką, įsteigusi „Sakuros kelias“ studiją ir apjungusi savęs pažinimo, psichologines praktikas su japonišką filosofija. Taip pat esu sertifikuota kvėpavimo instruktorė. Taip gimė projektas – stovykla „ĮKVĖPTI rudeniškos Japonijos kartu!“
Kadangi esu daugiau praktikė, nei teoretikė, draugų ir pažįstamų paraginta, suorganizavau labai sėkmingą patyriminę kelionę/stovyklą Japonijoje 2023 m. lapkričio pirmosiomis savaitėmis. Ir, dar nespėjus grįžti iš kelionės, jau turiu norinčiųjų vykti sąrąšiuką 2024 metams. Tik „wish listas“ kol kas ir lieka „wish listu“ iki 2024 metų kovo mėnesio, kada sudėliosiu detalesnius kelionės planus, ir kuomet bus aiški kainodara. Va tuomet ir galėsime kalbėtis detaliau.
Kodėl rekomenduoju keliauti rudenį?
Ogi todėl, kad man asmeniškai šis laikas pats komfortiškiausias keliauti po Japoniją, taip pat pradeda raudonuoti japoniški klevai „momidži“, kurie savo smulkių lapelių grožiu nenusileidžia pavasarinėms sakuroms. Orai tuo metu labai panašūs į „bobų vasarą“ Lietuvoje. Na, o šį lapkritį, netgi japonai buvo nustebę, Tokijas pasitiko 26-28 laipsnių šiluma. Neįtikėtina!
Tiek anonso 2024 m. rudeninei kelionei. O dabar tegaliu trumpai pasidalinti 2023 m. rudens intensyvia sutrumpinta programa.
Diena 1. Skrydis Vilnius-Tokijas
Diena 2. Atvykimas į Tokyo. Pervažiavimas į viešbutį, poilsis, vakarienė mieste savarankiškai. Nakvynė viešbutyje. (Aklimatizacija (laiko skirtumas rudenį +7 valandos))
Diena 3. Tokyo. Pusryčiai viešbutyje. Transportas – Tokyo Metro. Asakusa rajonas, jungiantis praeitį ir dabartį (šventyklos ir dangoraižiai). Tokyo Skytree dangoraižio apžvalgos aikštelė. Nakvynė viešbutyje.
Diena 4. Tokyo. Pusryčiai viešbutyje. Transportas – Tokyo Metro. Shinjuku Gyoen nacionalinis parkas, Shibuya žymioji gatvė, Odaiba rajonas. Nakvynė viešbutyje.
Diena 5. Tokyo – Kyoto. Pusryčiai viešbutyje. Tokyo imperatoriškieji rūmai. Tokyo traukinių stotis. Greituoju traukiniu išvykstame į Kyotą. Kiyomizudera šventykla. Naktinis Giono rajonas. Nakvynė viešbutyje Kyote
Diena 6. Kyotas. Pusryčiai viešbutyje. Kinkakudži auksinė šventykla, Ryoanji akmenų sodas, Arashiyama bambukų giraitė. Nakvynė viešbutyje Kyote.
Diena 7 Kyotas. Pusryčiai viešbutyje. Fushimi Inari 3 val lipimas į kalną vartų grandine. Popietė – laisvas laikas. (Rekomendacija japoniška programa: apsirengimas geiša/ arba kimono/ arba arbatos ceremonija /arba Gion corner programa (savarankiška pramoga už papildomą mokestį)).
Diena 8. Kyotas – Nara – Kyotas – Hiroshima. Pusryčiai viešbutyje. Pusdienio išvyka į Narą: Todaiji šventykla, Didysis Buda. Pasivaikščiojimas su dėmėtaisiais elniukais. Grožėjimąsis raudonaisiais japoniškais klevais. Vakare išvykstame į Hiroshimą. Nakvynė viešbutyje.
Diena 9. Hiroshima-Miyajima. Pusryčiai viešbutyje. Hiroshima Bom Dome – po atominio sprogimo likęs pastatas. Taikos memorialinis muziejus. Persikėlimas keltu į Itsukushima (Miyajima) salą. Įsikūrimas viešbutyje. Vakarinis potvynio/atoslūgio stebėjimas. Nakvynė Miyajima Ryokan- japoniško stiliaus viešbutyje
Diena 10. Miyajima – Beppu. Pusryčiai OBENTOS – greitąjame traukinyje. Beppu “Pragarai- Jikoku“. Nakvynė Ryokan- japoniško stiliaus viešbutyje su vakariene bei poilsis karštosiose versmėse.
Diena 11. Pusryčiai viešbutyje. Poilsis Beppu karštosiose versmėse. Tsurumi kalno papėdžių lankymas bei „Jiumanji“ apžvalgos aikštelė. Pageidaujantiems zoo-safaris – papildomai.Nakvynė viešbutyje su vakariene bei poilsis karštosiose versmėse.
Diena 12. Beppu-Himedži – Osaka. Pusryčiai viešbutyje. Himedži. Baltojo garnio pilies ir Kokoen parko lankymas. Kelionė Shinkansen greituoju traukiniu Osakos kryptimi. Nakvynė viešbutyje Osakoje
Diena 13. Osaka. Pusryčiai viešbutyje. Osakos pilis, Dotonbori žymioji gatvė, Osakos regiono patiekalai: “takoyaki”, “okonomiyaki”, kt. Popietė – laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Osakoje
Diena 14. Osaka. Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas, lauktuvių pirkimas. Išvykimas į Osaka Kansai oro uostą.
Diena 15. Skrydis. Grįžimas į Vilnių.
PAPILDOMOS IŠLAIDOS: mokamos lankytinos vietos apie 100 eur: (taikos memorialinis muziejus 200 Yen, Itsukushima šventyklos lobių kambario lankymas 500 Yen, Himeji pilis 1050 Yen, Kinkakudži 400 Yen, Ryoanji 500 Yen, Kiyomizudera 400 Yen, Todaiji 600 Yen, Tokyo SKYTREE naujas apžvalgos bokštas, greitasis bilietas – 2700-4200 Yen, Pramogos KYOTE (papildomai): -apsirengimas geiša REIKALINGA IŠANKSTINĖ REZERVACIJA: 2 val nuo 1000 Yen su 15 min savarankiško fotografavimosi, 3 val nuo 13500 Yen su pasivaikščiojimu kaip geisha po Kyotą 60 min, vyrams apsirengimas Samurajaus kimono nuo 5000 Yen, Matcha arbatos ceremonija Kyote 2500-6000 yen)
Papildomai asmeninėms būtinosioms išlaidoms (pietūs-vakarienė) – minimum apie 300 eur (visai kelionei)
Bagažo saugojimas traukinių stotyse (pagal poreikį) – 1 para apie 1000 Yen arba siuntimas į kitą viešbutį (apie 10-15 eur). Galima keliauti ir su patogiu lagaminu.
Papildomos išlaidos kelionėms Osakoje ir Tokyo vietiniais traukiniais, metro, autobusais vienkartinis bilietas 170 Yen arba atsiskaitymas SUICA kortele jienomis, grynaisiais (iki 50 eur).
Kaip suplanuota kelionė? Tarptautiniai skrydžiai, vietiniai pervežimai Shinkansen greitaisiais traukiniais ir kt. JR linijomis (atstovas Lietuvoje – „Estravel“), nakvynės su pusryčiais 3*, ir 4* viešbučiuose (3 nakvynės), 3 nakvynės japoniško stiliaus viešbučiuose 2 iš jų su pusryčiais ir vakarienėmis, karštosios versmės Onsen, lankytinos vietos (įėjimas į vidų papildoma kaina). Kvėpavimo praktikos ir patyrimai Japoniškuose soduose ir šventyklose.
Kelionės maršrutas ir lankytini objektai sudaryti pagal asmenines patirtis gyvenant Japonijoje.
Jei turite daugiau klausimų ar pageidavimų, bei norite gauti pasiūlymą 2024 m. kovo mėnesį 2024 m. lapkričio mėnesio kelionei, susisiekime, atsakysiu el paštu kristina.sakuroskelias@gmail.com ar telefonu +37060609449.
Šiltai, Kristina