Patyriminė kelionė į Japoniją 2024 m. lapkričio 12-29 d.

ĮKVĖPK rudeninę Japoniją!

Visada smagu girdėti apie norus keliauti kartu į Japoniją!

Ne tik keliauti, bet ir patirti: įkvepiant rudeninės gamtos!

Okayama – viena iš juodojo varno pilių. Japonija. Sakuros kelias

Trumpai prisistatau: Kristina Naruševičienė, 2006-2007 metais gyvenau Japonijoje.

Studijavau Japonų kalbos ir kultūros programoje, skirtoje diplomatams ir viešojo administravimo specialistams. Iki šiol nepamiršau ne tik kultūrinių aspektų, bet ir kalbos. Ir nors ir nemoku japonų kalbos tobulai, tačiau keliaujant po Japonijos atokesnes vietas, visgi japonų kalba būtina, kuri pravertė man ir  2023 m. rudenį palydint  grupę nuo Tokijo iki Beppu.

Grįžusi į Lietuvą, po mokslų Japonijoje, daug metų šalia savo pagrindinio darbo, kaip hobi, vedžiau užsiėmimus ir kultūrines edukacijas (matcha arbatos ceremonija, gėlių komponavimo dirbtuvės – Ikebana, suši gamybos pamokos) ir kt. japoniška tematika privačiuose ir verslo renginiuose, o nuo 2019 metų pradėjau privačią praktiką, įsteigusi „Sakuros kelias“ studiją ir apjungusi savo pačios praktinę gyvą patirtį (ne iš knygų ir ne iš interneto) ir psichologines praktikas su japoniška filosofija. Taip pat esu sertifikuota kvėpavimo instruktorė. Taip gimė „Sakuros kelias“ projektas – patyriminė kelionė- stovykla: „ĮKVĖPK rudeninę Japoniją!“

Kodėl rekomenduoju keliauti rudenį?

Tenryuji – Zen šventykla, įtraukta į Unesco paveldo sąrašą. Kiotas. Japonija. Sakuros kelias

Ogi todėl, kad man asmeniškai šis laikas pats komfortiškiausias keliauti po Japoniją, taip pat pradeda raudonuoti japoniški klevai „momidži“, kurie savo smulkių lapelių grožiu, ne tik nenusileidžia pavasarinėms sakuroms, o ir pranoksta savo ažuriškumu. Orai tuo metu labai panašūs į „bobų vasarą“ Lietuvoje. Na, o 2023 m.  lapkritį, netgi patys japonai buvo nustebę: Tokijas pasitiko 26-28 laipsnių šiluma. Neįtikėtina! 

Man asmeniškai visada įdomiau nei tik sužinoti, pamatyti, „užsidėti pliusiuką“, o ir pajausti tos vietovės, po kurią keliauju „dvasią“, patirti pažinimo džiaugsmą, pasimėgauti skoniais, atskirti, kas tikrai japoniškai tautiška, o kas – visgi pritaikyta užsieniečiams, pakalbinti vietinius. 

Tad bekeliaudama stabdau ne tik savas kelionių akimirkas fotoaparatu, bet visuomet atkreipiu dėmesį su manimi keliaujantiems, į būsenas, kurias juntame besilankydami tiek šventyklose, tiek soduose, tiek viešose vietose, tiek bendraujant su vietiniais, tiek ragaujant naujus patiekalus.

2023 m. rudeninės kelionės įspūdžiai

Kam įdomu, 2023 m. rudens kelionės patyrimais dalinuosi nuorodoje:

https://sakuroskelias.com/blogas-japonijos-patyrimai-su-japoniskai-kalbancia-kristina/  (jei vis dar stringa tinklalapis, būčiau dėkinga, jei informuotumėt, mat kurį laiką, blog’e matėsi ne visos nuotraukos).

Na, o norintiems keliauti kartu 2024 m. rudenį: lapkričio 12-29 dienomis, dalinuosi sutrumpinta programa, detalesnę atsiųsiu asmeniškai susisiekusiems elektroniniu paštu kristina.sakuroskelias@gmail.com. Tik oras tikrai bus vėsesnis, mat keliausime antroje lapkričio pusėje.

Daibutsu – Didžiojo Budos, sėdinčio po stogu, buveinė. Nara. Japonija. Sakuros kelias

KELIONĖS PROGRAMA: Japonija 2024 m. lapkričio 12-29 dienomis

 3900 eur (kaina asmeniui su skrydžiais)

Diena 1.  Skrydis Vilnius-Tokijas

Diena 2.  Atvykimas į Tokiją. Pervažiavimas į viešbutį, poilsis, vakarienė mieste savarankiškai. Nakvynė viešbutyje. (Aklimatizacija (laiko skirtumas rudenį +7 valandos)) 

Diena 3. Tokijas. Pusryčiai viešbutyje. Transportas – Tokyo Metro. Asakusa rajonas, jungiantis praeitį ir dabartį (šventyklos ir dangoraižiai). Tokyo Skytree dangoraižio apžvalgos aikštelė. Nakvynė viešbutyje.

Diena 4. Tokijas. Pusryčiai viešbutyje. Transportas – Tokyo Metro. Shinjuku Gyoen nacionalinis parkas, Shibuya žymioji gatvė, Odaiba rajonas. Nakvynė viešbutyje.

Diena 5. Tokijas – Kiotas. Pusryčiai viešbutyje. Tokijo imperatoriškųjų rūmų sodai. Senasis Tokyo traukinių stoties pastatas. Greituoju traukiniu išvykstame į Kiotą. Kiyomizudera šventykla. Naktinis Giono rajonas. Nakvynė viešbutyje Kiote

Diena 6. Kiotas. Pusryčiai viešbutyje. Transportas – Kyoto metro. Kinkakudži auksinė šventykla, Ryoanji akmenų sodas, Tenryuji šventykla, Arashiyama bambukų giraitė. Nakvynė viešbutyje Kiote.

Diena 7. Kiotas. Pusryčiai viešbutyje. Fushimi Inari 3 -4 val lipimas į kalną Inari vartų grandine. Popietė – poilsis arba laisvas laikas. 

Diena 8. Kiotas. SVAJONĖS DIENA. Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas arba pasirinkta (reikalinga išankstinė rezervacija) japoniška pramoga už papildomą mokestį arba savarankiškas rekomenduojamų Kioto vietovių lankymas (Nijo pilis, Yasaka pogoda, Ninezaka, Sannenzaka, Nishiki turgus, Kioto bokštas, Kioto stoties apžvalgos aikštelė su japonišku sodu, ar kt. svajojama aplankyti vieta.

Diena 9. Kiotas – Nara – Hiroshima. Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Narą: Todaiji šventykla, Didysis Buda. Pasivaikščiojimas su dėmėtaisiais elniukais. Grožėjimąsis raudonaisiais japoniškais klevais. Vakare išvykstame į Hiroshimą. Nakvynė viešbutyje.

Diena 10. Hiroshima-Miyajima. Pusryčiai viešbutyje. Hiroshima Bom Dome – po atominio sprogimo likęs pastatas. Taikos memorialinis parkas bei muziejus. Persikėlimas keltu į Itsukushima (Miyajima) salą.  Vakarinis potvynio/atoslūgio stebėjimas. Nakvynė Miyajima Ryokan- japoniško stiliaus viešbutyje.

Diena 11. Miyajima – Fukuoka. Pusryčiai mieste arba „obentos“. Itsukushima šventyklos ir pogodos lankymas. Senjokaku pavilionas, Daishoin šventykla ir Henjo urvas. Omotesando prekybinės gatvelės. Persikėlimas keltu į žemyninę Japonijos dalį. Greituoju traukiniu vykstame į Fukuoką. Nakvynė 3* viešbutyje.

Diena 12. Fukuoka- Beppu. Pusryčiai viešbutyje. Pasivaikščiojimas mieste. Sumo turnyras. Vakarop išvykstame į Beppu. Nakvynė Ryokan- japoniško stiliaus viešbutyje su vakariene bei  karštosiosiomis versmėmis.

Diena 13. Pusryčiai viešbutyje. Beppu “Pragarai- Jikoku“ – grožėsimės ir patirsime. Popietė – poilsis Beppu karštosiose versmėse. Nakvynė viešbutyje.

Diena 14. Beppu – Okayama- Himedži – Osaka. Pusryčiai viešbutyje. Okayama – juodojo varno pilis. Himedži – Baltojo garnio pilis. Kokoen parkas. Kelionė Shinkansen greituoju traukiniu Osakos kryptimi. Nakvynė viešbutyje Osakoje

Diena 15. Osaka. Pusryčiai viešbutyje. Osakos pilis, Dotonbori žymioji Kansai regiono maisto gatvė. Osakos regiono patiekalai: “takoyaki” (aštunkojų spurgytės), “okonomiyaki” (japoniška pica), kt.: „yakiniku“, „wagyu“ ar sušiai pas suši meistrą Yoshi san. Popietė – laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Osakoje

Diena 16. Osaka. Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas, lauktuvių pirkimas. Išvykimas į oro uostą.

Diena 17.  Skrydis. Grįžimas į Vilnių.

Papildomos išlaidos:

mokamos lankytinos vietos, neįtrauktos į programą arba detalioje programoje nurodytos kaip papildomos.

Papildomai asmeninėms būtinosioms išlaidoms (maistas) –  apie 300 eur (visai kelionei)

Bagažo saugojimas arba siuntimas į kitą miestą (iki 50 eur dideliam lagaminui visai kelionei). Galima keliauti ir su patogiu mažu lagaminu.

Papildomos išlaidos kelionėms Osakoje , Tokyo ir kt miestų vietiniu transportu: apie 170 Yen vienkartinis bilietas arba atsiskaitymas SUICA kortele jienomis, grynaisiais (apie 50 eur visai kelionei). 

KAIP SUPLANUOTA KELIONĖ? 

Tarptautiniai skrydžiai, vietiniai pervežimai Shinkansen greitaisiais traukiniais ir kt. JR linijomis (atstovas Lietuvoje – „Estravel“), nakvynės su pusryčiais 3*, ir 4* viešbučiuose, 2 nakvynės japoniško stiliaus viešbučiuose bei karštosiomis versmėmis „Onsen“, japoniška tradicinė vakarienė, lankytinos vietos (įėjimas į vidų už papildoma kainą tik detalioje programoje pažymėtose „papildomai“).

Nakvynės tiek dviviečiuose 4*, tiek vienviečiuose ir dviviečiuose kambariuose 3*, išskyrus japoniško stiliaus Ryokan (gali būti ir triviečių). Kelionės maršrutas ir lankytini objektai sudaryti pagal asmenines patirtis gyvenant Japonijoje.

Jei turite daugiau klausimų ar pageidavimų, bei norėtumėte keliauti kartu, susisiekime, atsiųsiu detalią kelionės programą!

Kontaktai

Šiltai, Kristina

+37060609449

kristina.sakuroskelias@gmail.com 

 A t s i l i  e p i m a i :

 „Kelionė buvo fantastiška! Suorganizuota iki smulkmenų. Labai daug pamatėm per tokį trumpą laiką. Atsiliepimai patys geriausi,o pačioj Japonijoje man labiausiai patiko švara, greitieji traukiniai, tualetai :), ir visiškai kitokia žmonių kultūra. Apie šventoves, pilis ir gamtos grožį jau nekalbu. Aplamai apie Japoniją kalbant, tai aš jos tikėjausi tokios skaitmenizuotos, technologiškos, pažangios, o pamačiau ją visiškai priešingą. Aišku visko suspėti pamatyti neįmanoma, bet man liko klaustukas: ar yra ta technologiška Japonija aplamai 🙂 Reda“
 

“ Sveika Kristina, dar tebegyvenu Japonija. Ačiū Tau už tokį patyrimą. Pasidalijau įspūdžiais su kolegomis, viena šeima labai susidomėjo ir jau planuoja Japoniją aplankyti. Dar svajoju apie arbatos ceremoniją ir sušių mokymus „Sakuros kelias“ studijoje. Pagarbiai, Sigutė“

„Patiko man Japonija, daug pamatėm. Puikiai suorganizavai ir esu labai dėkinga už viską. Gal kiek gailiuosi, kad neįterpiau teamlab museum Tokijuje, nes, manau, buvo galima pasiderinti. Bet gal, kad pirmas kelionės miestas, tai kažkaip nerealizavau.
Ooo, nepatogu buvo Tokijo viešbutyje toj siaurutėj japoniškoj lovoj vartytis, kai nemiga  kankino 🙂 visa kita – šauniai. Labai iki smulkmenų apgalvota kelionė. Linkėjimai, Jūratė J.“

 

×

Krepšelis