Moterų stovykla „Pripildyk savą indą“ 2020

Dėl pasaulinės pandemijos stovykla perkelta į rugsėjo 18-20 d. !!!

Stovyklos praktikų vedėja Kristina dalijasi savo mintimis apie moteriškumą ir šiek tiek praveria uždangą, kuo ji dalinsis patyriminiame savaitgalyje „Moterų stovykla „Pripildyk savą indą““ .

Moteriškumas – neišsemiama tema

Kiekviena moteris turim savo įsivaizdavimą, suvokimą, pajautimą, kokia gi TURI BŪTI moteris. Tik dažnai „tas įsivaizdavimas“ – savęs kaip asmenybės, šiuolaikinę moterį tik įkalina, kaip pastato fasadinę pusę: su išvaizdos etalonu, tam tikromis charakterio savybėmis, kūno formomis, socialinėmis kaukėmis, tam tikromis kompetencijomis, pareigomis ar pareigybėmis.

Aš – ne išimtis. Taip pat moteris. Taip pat turėjusi įsivaizdavimus ir savęs suvokimus skirtingais savo amžiaus laikotarpiais. Taip pat turinti ir turėjusi įvairių pareigų: dukra, mama, žmona, meilužė, tarnaitė, karalienė, slaugytoja, virėja, namų ekonomė, mokinė, mokytoja, darbuotoja, darbdavė… Ir tai tik nedaugelis iš daugelio savęs suvokimo ir įprasminimo apibūdinimų.

Tačiau šiai dienai aš moterį, o taip pat ir save pačią, suvokiu kaip unikalią visatos dalelę, kaip energijos kanalą: su VISOKIA sava patirtimi, talentais, išgyvenimais, kuriais pasidalinus su kitais žmonėmis, gyvenimo tėkmėje pasijaučia daugiau bendrystės ir atvirumo.

Nesijaučiu moteriškumo mokytoja ar turinti teisę mokyti, kokia turi būti moteris… Tačiau galiu PASIDALINTI per dvidešimt metų sukaupta patirtimi gyvenant santuokoje su vienu vyru, dviejų sūnų auginimo praktika, išgyvenimais, gyvenant metus atskirai nuo šeimos, iššūkiais ir patyrimais kovojant su savo ir artimųjų rimtomis ligomis, ieškojimais ir atradimais savęs pažinime ir transpersonalinės psichologijos srityje. Tapau vedle pati sau. O dabar galiu tik PALYDĖTI! Palydėti kiekvieną į savą, nesumeluotą patirtį, kurią dažnai slepiame net nuo pačios savęs, palydėti sava patirtimi per įvairias psichologines ir dvasines praktikas, kuriomis tikiu, ir kurios jau tapę neatsiejama mano gyvenimo dalimi.

Moteris yra indas, iš kurio geria visa šeima!

Tik dažnai tas indas būna pripildytas nebūtinai švarių jausmų ir minčių. Ir turbūt ne paslaptis, kad į pripildytą indą nieko naujo nebeįpilsi. Tam, kad į save įlieti naujumo, šviežumo, energijos, idėjų, pirmiausiai „tą nuosavą indą“ tenka kruopščiai išplauti. Dažniausiai savo „indą“ išplaunam ir pripildom vienatvėje su savo jausmais, išgyvenimais, savo vidinėje tyloje. Tačiau mano patirtis sako, kad yra greitesnis būdas – moteriška bendrystė. Grupėje vidiniai procesai visada vyksta stipresni ir greitesni.

Ne vienerius metus dalyvaudavau  moteriškose praktikose, stovyklose. Ne žinios, o tik asmeniniai PATYRIMAI iš esmės pakeitė mano pačios požiūrį ir suvokimą ne tik apie save, kaip moterį, bet ir apie kitas moteris. Aiškiai suvokiau, kad moterų unikalumas ne išskiria, o tik praturtina. Mes, moterys, turime bendrų patirčių, tik dažnai savo skausmą išgyvename vienatvėje. O juk pasidalinus skausmu bendraminčių rate – jis sumažėja. Ir atvirkščiai: pasidalinus džiaugsmu su kitais – džiaugsmas tampa palaimos būsena.

Moterų stovykla „Pripildyk savą indą“ 2020 m. rugsėjo 18-20 d., daugiau informacijos rasite čia:

https://sakuroskelias.com/wp-content/uploads/2020/02/Moteru-stovykla-programa-2020.05.pdf

×

Krepšelis