Ritualai – raktas į ramybę

Trumpas video čia: https://www.facebook.com/104780054563229/videos/1243781295968138

Visas mūsų gyvenimas tai nuolatinis judėjimas – kartais lėtesnis, kartais labiau aistringas. Kai kasdienybėje trūksta skonių, darosi nuobodu. Tada mes intuityviai ieškome KAŽKO, kas padėtų pabusti. Dažnai ant stalo jau ryte stovi kavos puodelis, o gal net kvapni kakava…

O jei mūsų galva plyšta muo minčių, širdyje nesuskaičiuojama gausybė emocijų. impuslyviai galvojame, kad gal reiktų kažkaip sustabdyti tą viduje įsiliepsnojusią ugnį: norisi apsipilti šaltu vandeniu…

Tačiau ar yra tokių būdų, kaip „neužaštrinti“ šių dviejų pojūčių?

Tikrai taip! Dabar jau galime tai liūdyti savo patirtimi! Mūsų išbandytas matcha arbatos ritualas yra tikras stebuklas – jis apjungia abu siekius.

Matcha arbatlapiuose esančios medžiagos suteikia kūnui šilumos, ilgam periodui nuosekliai pakelia nuotaiką, suteikia energijos. Iš kitos pusės – ritualizuotas matcha arbatos gėrimas leidžia pabudinti visas jusles – klausą, regą, lytėjimą, uoslę, visus skonių receptorius. Taip mes jaučiame ne tik proto budrumą, tačiau ir „neperkaistame“, kas dažnai nutinka geriant kavą.

Rekomenduojame išbandyti patiems pilną matcha arbatos gėrimo ritualą!

Su pasėdėjimu japonišku seiza stiliumi ant bambukinių kilimėlių, vidiniu nusiteikimu „čia ir dabar“, su puodelio pasirinkimu ir jo išjautimu rankose, arbatos išplakimu specialai bambukine šluotele, arbatos skanavimu ją šliurpiant ir visais kitais svarbiais dalykais.

Jei nesate tikras, kad jums pavyks pasidaryti matcha arbatos ritualą tik pasiskaičius – būtinai pasikvieskite mokytoją. O išgėrus arbatą, įdėmiai sutelkite dėmesį į vieną objektą – gėlę ar subtilų paprastą paveikslą. Pabūkite.

Pajuskite patys ilgaamžių japonų paslaptingą matchos gėrimo ritualo poveikį. Nes ritualai – raktas į ramybę.

Šaltinis: FB puslapis „Iš Dangaus„, 2020 m. spalio 7 d. įrašas

Originali video nuoroda: https://fb.watch/5uqFkcfAgl/

×

Krepšelis